• сок-
  • мертенс-
  • трофея

Елизе Мертенс се пребори за дебютна титла на турнира в Хобарт

Представителят на САЩ Джак Сок спечели титлата на турнира по тенис в Оуклънд (Нова Зеландия) с награден фонд 508 360 долара.

На финала поставеният под номер 4 американец победи с 6:3, 5:7, 6:3 срещу Жоао Соуза. В седмия гейм на първата част финалистът от миналия сезон Сок направи пробив в сервиса на португалеца и след това закономерно поведе в резултата. 27-годишният Соуза спечели подаването на Сок и взе аванс от 6:5 във втория сет, след което изравни резултата при собствен начален удар.

Решителната част отново започна добре за Соуза, който направи нов пробив, но представителят на САЩ изравни до 2:2. До края на двубоя португалският тенисист спечели едва един гейм, а Сок пак проби подаването на съперника си в осмия гейм.

Това е едва втората титла за Джак Сок от турнирите на ATP, като първата е на клей в Хюстън (САЩ) през 2015 година.

Американецът, който е на 24 години и заема 23-то място в световната ранглиста, изравни баланса от срещите си със Соуза на 1:1 победи.

В същото време,белгийската квалификантка Елизе Мертенс триумфира на тенис турнира в Хобърт (Австралия) с награден фонд 250 хиляди долара.

На финала тя надигра с 6:3, 6:1 срещу поставената под номер три Моника Никулеску за 74 минути игра.

Така 21- годишната Мертенс се пребори за първата титла в кариерата си от турнирите на УТА.