Маями и Голдън Стейт без грешки в НБА

• маями-
  • голдън стейт-
  • нба

Баскетболният Голдън Стейт попиля Лос Анджелис Клипърс с 46 точки разлика - 144:98, побеждавайки ги за втори път през настоящия сезон.

Голямата звезда на "Уориърс" Стеф Къри бе на много високо ниво и заби 9 тройки от 15 опита по пътя към общо 43 отбелязани точки, като стори това за едва 29 минути игра. Стеф добави 9 борби и 6 асистенции и 2 грешки. В стрелбата за 2 точки той успя при 6 от общо 8 опита, а от наказателната линия бе безгрешен - 4/4, a в рамките на третата част реализира 25 точки срещу 23 за целия тим на гостите.

Кевин Дюрант вкара 23 точки също за 29 минути, също с високи проценти - 6/7 за 2 точки, 3/4 за 3 точки и 2/2 от линията, комбинирайки това със 7 асистенции, 4 борби и по 1 чадър и отнета топка. 16 точки на Клей Томпсън и 10 на Джеймс Майкъл Макаду увеличиха играчите на домакините с двуцифрен актив до четирима.

Вицешампионите стреляха 62.0% от игра и направиха 35 асистенции със само 11 грешки на сметката си. Те са първият отбор в историята, който в три последователни сезона има 40 победи преди да е изиграл общо 50 мача.

За Клипърс Блейк Грифин бе най-резултатен с 20 точки, докато Остин Ривърс вкара 13 и направи 6 асистенции.

В същото време, силната серия от последователни успехи на Маями Хийт също продължи и вече набъбна на седем поредни срещи.

Хийт надигра на своя земя Детройт Пистънс със 116:103, като по този начин нямат загуба вече повече от две седмици - последната такав бе срещу Милуоки Бъкс на 13 януари.

23 точки за 33 минути на Горан Драгич дадоха нужната мотивация на Хийт, а словенецът получи подкрепа от Дион Уейтърс, който този път не реализира победен кош, но се отличи със 17 точки и 7 асистенции. Уейн Елингтън напомни защо бе смятан за един от най-точните стрелци в колежанското първенство, вкарвайки 5/7 от тройката за 19 точки като резерва, а Джеймс Джонсън също се включи силно от пейката с 19 точки, 8 борби, 5 асистенции и 2 отнети топки.

Реджи Джаксън вкара 24 точки за Пистънс, а Андре Дръмънд впечатли със 17 точки, 20 борби и 2 чадъра. Тобайъс Харис реализира 16 точки за 28 минути, а Маркъс Морис остана с 14 при второто поредно поражение на отбора на Стан Ван Гънди.

Маями вече има 18 победи и 30 загуби след като в последните си 10 двубоя е със 7 победи и 3 поражения. Детройт има 50% успеваемост в последните си 10 мача - по 5 победи и 5 загуби, а общият баланс на отбора е 21-26.