• кристъл палас-
  • карлинг къп-
  • дарън амброуз-
  • алекс фъргюсън

Манчестър Юнайтед понесе неочаквана загуба от считания за аутсайдер отбор на Кристъл Палас в мач от 1/4 финалите на Карлинг Къп.

Българският нападател на "червените дяволи" Димитър Бербатов започна като титуляр мача, но бе заменен на полувремето поради контузия. В средата на първата част българинът получи медицинска помощ заради болки в десния глезен, но успя да изкара само до края на полувремето, завършило при резултат 0:0. На почивката на неговото място в игра влезе Рейвъл Морисън.

Гостите от Кристъл Палас поведоха с феноменален гол в 65-та минута. Влезлият като резерва Дарън Амброуз с невероятен удар от над 35 метра остави безпомощен Бен Амос и вкара за 1:0. 3 минути по-късно обаче Федерико Македа реализира от дузпа за 1:1, след като малко преди това бе задържан в наказателното поле и Юнайтед получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар. Така редовното време завърши при резултат 1:1.

В продълженията, противно на очакванията, Кристъл Палас бе отборът, който повече търсеше победата. След грешка в защитата на "червените дяволи" гостите успяха да поведат за втори път. Голът отбеляза Мъри в 98-ата минута. Въпреки, че имаха време за реакция, футболистите на сър Алекс Фъргюсън не успяха да направят нищо интересно пред вратата на Кристъл Палас.