Расистки скандирания прекъснаха мач на Партизан

• решение-
  • войводина

Съдия прибра двата отбора в съблекалните за около 15 минути

Расистки скандирания прекъснаха мач на Партизан - 1

Сериозен скандал стана причина за прекъсването на ключов сблъсък от сръбския елит. Съдията Милош Джорджич взе решение да прекрати срещата между Войводина и Партизан на стадион „Караджордже“ в Нови Сад, след като в 60-ата минута фенове на гостите от Белград запяха песен, с която обидиха домакините на расистка основа. Капитанът на „гробарите“ Владимир Стойкович и Зоран Тошич отидоха пред сектора с феновете на тима и успокоиха навиячите.

След прекъсване от 12-13 минути мачът бе подновен и спечелен от домакините с 3:2. Три от попаденията пък паднаха след редовните 90 минути, като два от тях бяха за Войводина. С успеха си тимът от Нови Сад си спечели правото да участва в първата осмица на плейофите, завършвайки седми в редовния сезон с 39 точки. Партизан остана трети с 54 точки.