• автогол-
  • шик

Чехите спечелиха с 3:0 и изравниха Англия на върха в класирането

Чехия взе своето срещу Черна Гора - 1

Чехия разби у дома Черна гора с 3:0 в мач от група "А" на квалификациите за Евро 2020 и се изравни на върха в класирането с Англия по точки, дръпвайки и с 4 аванс пред България.

Домакините започнаха по-добре в Оломоуц и в 18-ата минута поведоха, след като Якуб Янкто засече от въздуха центриране на Кадержабек и с точен удар в далечния ъгъл вкара за 1:0.

До края на полувремето чехите пропуснаха още една добра възможност чрез Крал, а като цяло тази част не предложи кой знае колко шансове за гол пред двете врати.

След почивката в 49-ата минута Шик проби отляво, преодоля съперник и центрира ниско, а Борис Копитович си вкара автогол за 2:0. Гостите така и не успяха да отвърнат удара до края на мача, а Патрик Шик (82-дузпа) оформи крайния резултат.

Това бе втори успех за чехите, които имат 6 точки и остават втори в класирането след Англия, а черногорците допуснаха втора загуба и са на дъното с 2 точки.