Лудогорец се върна на върха в родното първенство

• efbet лига

Отборът от Разград победи гостуващия Арда (Кърджали) с 2:0

Лудогорец се върна на върха в родното първенство - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Лудогорец се наложи с 2:0 над Арда (Кърджали) като домакин в мач от десетия кръг на родното футболно първенство.

До почивката Лудогорец имаше пълно превъзходство, а гостите от Арда не застрашиха нито веднъж вратата на домакините. Играта се водеше в половината на кърджалийци и домакинският натиск доведе до откриване на резултата в 35-ата минута. Тогава Дан Битон отправи далечен удар, а Иван Караджов не се намеси по най-добрия начин и топката попадна във вратата му за 1:0.

След паузата играта се изостри, а гостите почнаха по-смело да гледат към вратата на съперника си. По-честите им атаки обаче оставиха сериозни празнини в отбраната им и в 66-ата минута Мавис Чибота покачи на 2:0 с първия си шампионатен гол.

Десет минути по-късно Лудогорец можеше да вкара и трети гол, но пропуск сам срещу Караджов направи резервата Димо Бакалов.

До края не се случи нищо особено интересно и Лудогорец удържа победата. С нея разградчани се върнаха на първо място в класирането с 24 точки, на една пред втория Левски. Арда е на шесто място с 15 точки.