Лудогорец се върна на върха, Славия победи Ботев Пловдив

• ботев пловдив-
  • славия

Кешерю отбеляза за победата, Шоколаров донесе успеха на Славия

Лудогорец се върна на върха, Славия победи Ботев Пловдив - 1

Отборът на Лудогорец победи Дунав Русе с 1:0 в мач от 11-ия кръг на българската Първа лига.

Голът на победата в мача беше отбелязан от Клаудиу Кешерю. Това стана в 23-та минута.

Кешерю първо комбинира с Лукоки, чийто удар беше спасен. При добавката румънският играч отбеляза.

Лудогорец имаше инициативата в мача, но игра пестеливо с мисъл за мача си от евротурнирите през седмицата. С тази победа отборът си върна първото място в класирането с актив от 27 точки.

В друг мач от елита Славия победи Ботев Пловдив с 0:1. Победният гол за гостите отбеляза Славчо Шоколаров.

В 25-та минута центриране на Попадиин не беше добре избито от вратаря Георгиев. Топката попадна в Шоколаров, който вкара за 0:1.

В 41-та минута Димитров отправи удар с глава. След спасяване на Георгиев, топката се удари в гредата и се разходи по голлинията. Въпреки, че имаше сериозни съмнения, че топката е преминала голлинията, съдията не отсъди гол.

Малко по-късно Велковски получи червен картон и остави Славия с 10 човека. До края на мача Георгиев спаси удари на Неделев и Перван, а Кирилов пропусна възможност да отбележи втори гол.

След този резултат Ботев е на 12-то място с 6 точки, а Славия заема 8-мо място с 13 точки.