14-годишна нашенка стана Европейски шампион по шахмат

• шахмат

От изиграните 31 турнирни срещи шахматистката от Червен бряг има 26 победи

14-годишна нашенка стана Европейски шампион по шахмат - 1
Снимка: Facebook

14-годишна шахматистка стана Европейска шампионка в училищното първенство по шахмат, което се състоя в Улцин, Черна гора.

Патрицие Найманова е най-добрата състезателка от Шахматен клуб "Михаил Тал" в Червен бряг и е ученичка в Търговската гимназия "Васил Априлов" в града.

От изиграните 31 турнирни срещи шахматистката от Червен бряг има 26 победи. Успехите ѝ са продължили и във финалните кръгове, където е победила представители на Азербайджан, Полша и Черна гора в нейната възрастова група (до 14 г.). Така Найманова е завършила първа в своята възрастова група и е Европейски шампион в престижния турнир, посочват от община Червен бряг.