• контрола-
  • втора лига

"Соколите" бият с 2:1

Спартак Варна победи Созопол в контрола - 1

Спартак победи Созопол с 2:1 в контролна среща, която завърши преди малко на "Спортпалас".

Гостите поведоха в 23-ата мин. в момент, в който варненци бяха с човек по-малко, тъй като извън терена заради контузия бе Ивайло Русев. Домакините успяха да изравнят чрез Тугай Неджет в 32-ата мин. През първата част спартаклии имаха още две голови положения - в 10-ата мин. Рангел Абушев изпревари вратаря, но ударът му с глава мина покрай гредата, а малко преди почивката Стефан Иванов нанесе много силен удар, но топката се отби във вратаря.

В 70-ата минута Янаки Смирнов донесе победата на Спартак от дузпа. Домакините имаха и други голови ситуации, които обаче бяха пропуснати от Благовест Гачев и Венцислав Гурков.

В събота (18 януари) варненци играят контрола с Локомотив (Горна Оряховица), като часът и мястото все още са неизвестни.

Стартовият състав на Спартак: Георги Ставрев, Рангел Абущев, Ивайло Русев, Ибрям Ибрахим, Архан Исуф, Георги Динков, Благовест Гачев, Стефан Иванов, Симеон Савов, Тукгай Неджет, Мирослав Георгиев