• чонбук

"Червените" отново не вкараха гол

Имаме новина, ЦСКА не загуби в Испания - 1
Снимка: Официален сайт на ЦСКА

ЦСКА завърши 0:0 срещу южнокорейския Чонбук Моторс в третата си контрола от началото на подготовката в Марбея, Испания, предава dsport. В предните две срещи, "червените" отново не реализираха гол (0:5 от Нюрнберг и 0:1 от Шонан), но поне този път не загубиха.

Поради леки контузии старши треньорът Милош Крушчич бе дал почивка на Кристиян Малинов и Тиаго Родригес, а Али Соу не взе участие в срещата заради лични ангажименти. Утре гамбиецът отново ще се присъедини към тима и ще продължи подготовката си с ЦСКА за пролетния полусезон.

Още във втората минута ЦСКА имаше отличен шанс да открие резултата. Евандро остана сам в наказателното поле, но от три метра прати топката високо над вратата. Шест минути по-късно асът на "червените" получи удар и му бе оказана медицинска помощ. За радост, той се върна на терена.

След първоначалния щурм на ЦСКА, постепенно играта се изравни и успокои. След 24 минути липсват чисти положения, а дори корейците играят малко по-добре. Тогава удар в главата получи Петър Занев. Левият защитник напусна за кратко, за да бъде видян от лекарите на "червените" и след като се върна в игра.

Един от многото футболисти с фамилия Лий стреля към вратата на Густаво Бусато в 42-ата минута, а това бе и първият точен изстрел в двубоя. Стражът обаче улови умело. В ответната атака Едвин Джеси от ЦСКА също стреля, но извън рамките на вратата.

Секунди преди края на полувремето Денис Давидов проби и бе фаулиран на границата на назателното поле. Томи Юрич обаче се опита да свали някой птица с удара си. Това бе всичко за първото полувреме.

В началото на втората част корейците натиснаха и имаха някои опасни слизания към вратата на ЦСКА. До чисто положение обаче не се стигна.

В 60-ата минута ЦСКА стигна до чисто положение. Евандро проби през центъра, но защитник на корейците изби топката. Тя попадна в краката на резервата Вив-Соломон Отабор, който стреля опасно, но вратарят изби в корнер. Пет минути по-късно Чонбук имаше хубав шанс да вкара. От пряк свободен удар обаче играч на корейците прати топката над вратата.

Двата отбора започнаха да правят много смени, а темпото на игра спадна. В 76-ата минута тимът от Южна Корея имаше добър шанс, но младия вратар Илия Шаламанов спаси умело. Три минути по-късно Отабор се озова на обещаваща позиция след пас между краката на Греъм Кери, но ударът му бе блокиран.

До края на двубоя нямаше промяна в резултата и така ЦСКА за първи път не загуби в Испания.

Стартов състав на ЦСКА: 13. Густаво Бусато (1. Илия Шаламанов), 19. Иван Турицов, 25. Раул Албентоса, 11. Петър Занев (к), 3. Жеферсон Телес, 26. Валентин Антов, 16. Жанио Бикел, 23. Едвин Джеси, 7. Денис Давидов (Рубен Пинто) 10. Евандро (8. - Греъм Кери), 21. Томи Юрич (14. Вив-Соломон Отабор)