Григор Димитров с драматична загуба от Доминик Тийм

• драма-
  • тайбрек

Българският тенисист падна във третата си среща от Adria Tour след два тайбрека

Григор Димитров с драматична загуба от Доминик Тийм - 1

Григор Димитров загуби с 0:2 (3:4 (2:7) и 3:4 (6:8) от Доминик Тийм в третата си среща от груповата фаза на тенис турнира в Белград (Сърбия) Adria Tour, играл се до победа в четири гейма за сет.

Първият сет премина гейм за гейм, като Тийм пропиля единствената възможност за пробив при 1:0 в своя полза в началото на сета. В тайбрека двамата си размениха по пробив за 2:2, но след това австриецът взе пет поредни точки.

Вторият сет започна кошмарно за Димитров. Tой допусна пробив в самото му начало, след което пропусна цели четири възможности да си го върне при сервис на Тийм. Григор все пак се активизира, взе подаването си, проби съперника и поведе с 3:2, оставайки на гейм от успех в сета. Това не стана при сервиса на Тийм, който вкара и втория сет в тайбрек, където двамата си размениха по четири пробива за 6:6, като Григор имаше сетпойнт, но показа непостоянство. Съперникът му се възползва и взе нещата в свои ръце, проби за 7:6 и приключи мача с 8:6.

За финала от 21:00 часа Тийм ще спори с Филип Краинович, оглавил другата група в конкуренцията на Новак Джокович и Александър Зверев.