Челси с изключително важна победа срещу Кристъл Палас

• пулишич-
  • абрахам

"Сините" от Лондон спечелиха с 3:2 и са с 5 точки пред петия Манчестър Юнайтед

Челси с изключително важна победа срещу Кристъл Палас - 1

Челси постигна изключително важна победа в борбата за четвъртото място и участие в Шампионската лига. „Сините” спечелиха с 3:2 при визитата си на Кристъл Палас в лондонско дерби от 34-ия кръг на английската Висша лига.

Оливие Жиру (6) даде аванс на „сините” след асистенция на Вилиан, който подаде и на Кристиан Пулишич (27) за втория гол на гостите. Уилфред Заха (34) намали преди почивката с красив гол.

През втората част Тами Абрахам (71) възстанови преднината от два гола на Челси след пас на Лофтъс-Чийк, а секунди след това Кристиан Бентеке (72) вкара ново попадение за „орлите” и върна интригата. До края на мача обаче съперниците не успяха да реализират други голове.

След успеха си Челси събра 60 точки на четвъртата позиция и дръпна с 5 пред петия Манчестър Юнайтед, който е с мач по-малко. Кристъл Палас заема 14-о място с 42 точки.