Астън Вила победи Арсенал и се изкачи над спасителната линия (ВИДЕО)

• астън вила-
  • висша лига-

С този успех бирмингамци изпревариха Уотфорд

Астън Вила победи Арсенал и се изкачи над спасителната линия (ВИДЕО) - 1

Астън Вила победи Арсенал с 1:0 в мач от 37-ия кръг на английската Висша лига. С този успех бирмингамци изпревариха Уотфорд и се изкачиха на спасителната 17-а позиция. Двата отбора имат по 34 точки, но Вила има един гол по-добра голова разлика.

Мачът започна равностойно. Гостите от Лондон изглеждаха леко демотивирани и много често губеха битката за първа топка. Бирмингамци знаеха, че при победа ще минат над линията на изпадащите и дадоха здрава битка.

В 27-ата минута Махмуд Трезеге откри за Вила. Топката беше отклонена от Мингс с глава след корнер и падна на волето на египтянина, който стреля силно по земя в левия ъгъл.

До края на първото полувреме домакините търсеха повече нов гол. Силен удар на Грийлиш мина покрай вратата.

След почивката "артилеристите" натиснаха съперника си в неговата половина. На няколко пъти те успяваха да влязат в наказателното поле, но все нямаше кой да се освободи и нанесе голов удар.

В 74-ат минута Грийлиш даде извеждащ пас към Кирън Дейвис, който надбяга защитата отляво, стреля остър под малък ъгъл, но топката мина на сантиментри до лявата греда на Мартинес.

В 77-ата минута Един Нкетия скочи много високо след корнер и стреля в десния ъгъл. Топката се отклони от гредата и се върна в ръцете на Рейна, който я целуна в знак за благодарност.

До края бирмингамците успяха с много голяма битка да съхранят резултатата и да вдигнат победоносно ръце.

В последния кръг в неделя Астън Вила ще гостува на Уест Хям, когото на теория може да изпревари, ако го победи със 7 гола. Уотфорд ще гостува на днешния съперник на бирмингамци.

Арсенал остана на десето място с 53 точки. Единствената мисъл на отбора е финалът за ФА Къп срещу Челси на 1 август.