18 Февруари, 2021 22:26 1 746 0

• йънг бойс-
  • байер леверкузен-
  • лига европа-

Швейцарският шампион дръпна с три гола аванс до почивката, разбивайки германския си съперник, ала Байер Леверкузен съумя да изравни през втората част до 3:3, но в крайна сметка загуби с 3:4

Йънг Бойс и Байер Леверкузен създадоха изключително зрелище в Лига Европа (ВИДЕО) - 1

Отборите на Йънг Бойс и Байер Леверкузен създадоха изключително зрелище в първи мач помежду си от 1/16-финалите на Лига Европа. Швейцарският шампион дръпна с три гола аванс до почивката, разбивайки германския си съперник, ала Байер Леверкузен съумя да изравни през втората част до 3:3.

Кристиан Фаснахт даде превес на съперника на българския ЦСКА от груповата фаза с гол в 3-ата минута, а Джордан Сибачеу удвои в 19-ата, за да може Елия Месчак да покачи до 3:0 за Йънг Бойс в 44-ата минута.

Байер излезе преобразен през втората част и два бързи гола на Патрик Шик (49 и 52) намалиха пасива за „аспирините”, а в 68-ата Муса Диаби направи равенството факт. Въпреки импулса в играта на футболистите на Петер Бош, то минута преди края на редовното време Сибачеу вкара четвърти гол за Йънг Бойс, като резултатът в Берн бе 4:3 преди реванша на „Бай Арена”.