• берое-
  • постижение

Това беше 444-и мач за 40-годишния таран в родния футболен елит.

Ново историческо постижение за Мартин Камбуров - 1

Нападателят на Берое Мартин Камбуров записа още едно историческо постижение, след като се появи в игра в 68-ата минута при загубата с 2:3 като гост на Славия.

Това беше 444-и мач за 40-годишния таран в родния футболен елит. По този начин той се изравни на четвъртото място на вечната ранглиста с легендата на Ботев (Пловдив) Виден Апостолов.

В следващите кръгове от шампионата Камбуров може да настигне и друг митичен играч на „канарчетата“ - Динко Дерменджиев. За това са му необходими още три двубоя от efbet Лигата.

Както е известно, голямата цел на Мартин Камбуров е първото място във вечната голмайсторска листа на българския футболен елит. Към момента той има 252 попадения и му трябва още един, за да изравни лидера по този показател – легендарният нападател на ЦСКА Петър Жеков.