• химки-
  • голове-
  • герой

Българинът вкара два и подаде за един гол за своя Сочи срещу Химки

Бившият капитан на националния ни отбор Ивелин Попов блесна в мач от руското първенство. 33-годишният българин беше с основна заслуга за успеха на Сочи с 3:0 срещу Химки, като успя да вкара два гола и да асистира за другото попадение в срещата от четвъртия кръг.

В 17-ата минута Попов подаде на Максим Барсов в наказателното поле и той откри резултата за домакините - 1:0.

В 54-ата минута българинът покачи на 2:0 след асистенция на Никита Бурмистров. В 75-ата минута последният подаде на Попов, който с мощен изстрел подпечата успеха на тима си - 3:0.

След силните изяви българинът логично беше избран за Играч на мача, получавайки наградата си след последния съдийски сигнал.

Сочи събра 9 точки и се изкачи на третото място във временното класиране след четири изиграни кръга. На върха са Зенит и Рубин (Казан) с по 10 точки. Химки е на 12-ата позиция с 4 точки.