• брайтън-
  • уотфорд-
  • 2:0-
  • английска висша лига

"Стършелите" инкасираха загуба, след като в първия кръг на английската Висша лига постигнаха обещаваща победа над Астън Вила с 3:2

Брайтън върна Уотфорд в реалността - 1
Снимка: EPA/БГНЕС/AРХИВ

Брайтън постигна втора победа след първите два кръга от новия сезон в английската Висша лига, след като надигра с 2:0 Уотфорд на "Амекс Стейдиъм“. Шейн Дъфи (10') и Нийл Мопе (41') реализираха попаденията за "чайките", който в първия кръг победиха и Бърнли.

Адам Лалана и Алексис Мак Алистър започнаха за Брайтън. Имран Луза записа дебют в Премиър лийг, след като стартира на мястото на Куцка в състава на Уотфорд.

Брайтън изигра силно първо полувреме, в края на което водеше с 2:0. Шейн Дъфи откри резултата в 10-ата минута, след като се извиси в наказателното поле и засече с глава центриране от корнер на Паскал Грос. Четири минути преди почивката "чайките“ удвоиха аванса си. Бисума отне топката от Клевърли, след което изведе Мопе. Французинът преодоля Бахман и прати топката във вратата му за втори път. Това бе втори гол за нападателя през този сезон и общо 20-и за него в Премиър лийг.

В 52-рата минута Брайтън пропусна чудесна възможност да реализира трети гол, но резервата Конъли стреля встрани от съвсем близо. Четвърт час след това "стършелите" вкараха чрез Денис Бонавентюр, но попадението правилно бе отменено заради засада на Джошуа Кинг.

Удар на Дъфи в 79-ата минута бе изчистен от голлинията.

Така Брайтън заслужено постигна втора победа, докато Уотфорд трябваше да преглътне първо поражение, след като "стършелите" записаха добро начало миналия уикенд, когато победиха Астън Вила.