Байерн Мюнхен допусна първа загуба в Бундеслигата

• байерн мюнхен-
  • айнтрахт франкфурт-
  • 1:2-
  • бундеслига

И днес баварците се представиха много силно, но тотален малшанс и изключителният вратар Кевин Трап ги спряха

Байерн Мюнхен допусна първа загуба в Бундеслигата - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Правещият перфектен досега сезон Байерн Мюнхен регистрира първо поражение през кампанията, след като отстъпи с 1:2 на Айнтрахт (Франкфурт) на “Алианц Арена” в среща от 7-ия кръг на Бундеслигата. Загубата идва след девет поредни победи на “червените” във всички турнири.

И днес баварците се представиха много силно, но тотален малшанс и изключителният вратар Кевин Трап ги спряха. Леон Горетцка изведе домакините напред в 29-ата минута, но само три по-късно Мартин Хинтерегер изравни. В 86-ата Филип Костич донесе трите точки на “орлите”, които до този кръг нямаха нито една победа.

Стражът на Айнтрахт направи девет спасявани - някои от тях феноменални. Веднъж пък и гредата му помогна след удар на Серж Гнабри в 44-ата минута.

В другия двубой, игран днес в Бундеслигата, Унион Берлин спечели с 2:1 гостуването си на Майнц.