Петко Христов с цял мач при победа на Специя в Серия А

• специя-
  • салернитана-
  • 2:1-
  • серия а

Салернитана, окуражен от първата си победа за сезона над Дженоа (1:0), започна по-добре и поведе в 39-ата минута чрез нигерийския нападател Сими

Петко Христов с цял мач при победа на Специя в Серия А - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Специя победи с 2:1 Салернитана в мач между два клуба, които се борят за всяка точка за оцеляване в Серия А. Цял мач за домакините записа българският национал Петко Христов.

Салернитана, окуражен от първата си победа за сезона над Дженоа (1:0), започна по-добре и поведе в 39-ата минута чрез нигерийския нападател Сими, а Специя се върна през второто полувреме. Словакът Давид Стрелеч стана голмайсторът на изравнителния гол в 51-ата минута, след което украинецът Виктор Коваленко в 76-ата минута отбеляза гол за прекратяване на поредицата от три поредни поражения за тима на Тиаго Мота.

Специя вече е на 15-то място в таблицата със 7 точки, докато Салернитана остава предпоследен с 4 спечелени точки.