Челси постигна категорична победа срещу Нюкасъл за 15 минути

• нюкасъл-
  • висша лига

Футболистите на Томас Тухел биха с 3:0

Челси постигна категорична победа срещу Нюкасъл за 15 минути  - 1

Челси постигна категорична победа с 3:0 в гостуването си на Нюкасъл и отново вгорчи живота на иначе вдъхновените местни фенове след сделката по придобиването на клуба от новите собственици.

Футболистите на Томас Тухел имаха затруднения през първото полувреме, когато “свраките” стояха доста добре по терена и се бранеха дълбоко в своята половина, но през втората част наложиха волята си. Попаденията за лондончани бяха дело на Рийс Джеймс (65’, 77’) и Жоржиньо (81’).

Играчит на Греъм Джоунс започнаха активно двубоя и създадоха добро положение още във втората минута, когато Райън Фрейзър навлезе в наказателното поле отляво, но успоредния му пас не успя да намери негов съотборник.

В 29-ата минута Жоржиньо подаде отличен пас към Хаким Зиеш в наказателното поле, а мароканецът прати топката в мрежата на Карл Дарлоу с левия си крак, но попадението бе отменено поради засада.

“Свраките” организираха опасно изглеждаща атака в 45-ата минута, когато Ален Сент-Максимен пое топката и започна да набира скорост, но след съприкосновение на Андреас Кристенсен се строполи на земята, но сигнал за нарушение не последва.

Футболистите на Тухел започнаха амбицирано втората част и само в рамките на три минути Хаким Зиеш стреля два пъти по посока на Дарлоу, а вторият попадна в гредата след рикошет в бранител.

Все пак Челси успя да открие резултата в 65-ата минута, когато Рийс Джеймс достигна пое едно не добре изчистено центриране от левия фланг и с плътен изастрел го прати в мрежата на Дарлоу за 1:0.

Второто попадение в полза на гостите дойде отново чрез разиграване на играчите в синьо пред наказателното поле, топката достигна до Хъдсън-Одой, неговият изстрел бе блокиран, но заблуди Карл Дарлоу, а топката се озова в непокрития Рийс Джеймс, който изстреля кълбото в мрежата за втори път. Само две минути по-късно прекрасно подаване към Кай Хаверц бе изведен великолепно и бе фаулиран от страна на домакините. Зад топката застана Жоржиньо и спокойно отбеляза трето попадение за своя тим.

С тази победа Челси събра 25 точки и продължава да е водач в класирането на Премиър лийг след 10 изиграни кръга. Нюкасъл продължава да има едва 4 точки и е на предпоследното 19-о място.