• царско село-
  • efbet лига

Преслав Йорданов и Петър Занев бележат за "орлетата"

Пирин победи Царско село - 1

Пирин Благоевград победи Царско село с 2:1 в мач 13-ия кръг на efbet Лига. Преслав Йорданов откри резултата в 15-ата минута, а в 26-а минута Петър Занев удвои. Гостите се върнаха в срещата в 40-ата минута чрез Милчо Ангелов.

Още в 3-ата минута домакините можеше да поведат в резултата. Преслав Йорданов засече центриране отляво на Мохамед Брахими, но топката срещна горната греда. Шест минути след това скоростна контраатака. Слави Костов пое топката и напредна. Нападателят пусна отличен пас отляво за Антон Карачанаков. Крилото напредна и навлезе в наказателното поле, но вместо да подаде към непокрития Йорданов се засуети и топката му беше отнета.

По-добрата игра на "орлетата" даде резултат в 15-ата минута. Домакините организираха нова отлична контраатака, след като Христо Попадийн загуби топката. Манолев подаде към Костов, който напредна и с майсторски пас намери Преслав Йорданов. Нападателят с прецизен удар в долния ляв ъгъл матира Янко Георгиев.

В 19-ата минута Карлос Охене фаулира Костов пред наказателното поле. Зад топката застана Карачанаков, който потърси горния ляв ъгъл на вратата, но топката срещна горната греда. Седем минути по-късно благоевградчани нанесоха своя втори удар. Иван Бандаловски изчисти центриране от корнер. Топката попадна в Карачанаков, който центрира остро в наказателното поле. Кавдански и Попадийн обаче само изгледаха как Петър Занев с глава заби кълбото във вратата.

Пет минути преди края на първото полувреме Царско село се върна в мача. Костов не успя да изчисти добре в наказателното поле. Топката попадна в Кавдански, чийто удар бе блокиран, но при добавката Милчо Ангелов не сбърка.

В 53-ата минута Манолев засече центриране отляво на Карачанаков, но след рикошет топката излезе в корнер. След час игра Бандаловски надсочи всички след корнер, но стреля опасно над вратата. Десет минути по-късно Пирин изпълни заучено пряк свободен удар. Топката стигна до Манолев отляво, който намери Стилиян Николов. Защитникът отправи удар, който бе блокиран. След това топката се озова в Орлин Старокин, чийто шут срещна тялото на играч на Царско село, а след това бе маркирана и засада.

В 76-ата минута Брахими направи страхотен пробив отляво и центрира за Йорданов. Нападателят обаче от 9-10 метра, освен абсолютно сам, не успя да намери очертанията на вратата. Малко след това след дълго дълго лечение на контузия в игра се появи Николай Бодуров, който замени Антон Карачанаков. В 85-ата минута Балтанов с прецизен пас изведе Атанасов сам срещу Хенгелман. Стражът обаче се намеси решително и изби топката. Четири минути по-късно Лукас Диас копна топката от пряк свободен удар. Венци Василев се извиси над всички и насочи към далечния ъгъл, но нито един от неговите съотборници не успя да засече във вратата.