РБ Лайпциг взе точка от ПСЖ с дузпа в последната минута

• шампионска лига-
  • рб лайпциг

Срещата завърши при равенство 2:2

РБ Лайпциг взе точка от ПСЖ с дузпа в последната минута - 1

РБ Лайпциг и ПСЖ завършиха при равенство 2:2 в четвърти мач от Група А на Шампионската лига. Домакините откриха резултата в началото на двубоя чрез Кристофър Нкунку (8), но Жоржиньо Вайналдуум (22) изравни. В заключителните минути на първото полувреме нидерландецът осъществи пълен обрат за гостите с гол с глава, но дълбоко в добавеното време Доминик Собослай спечели точката за германския тим от дузпа.

По този начин ПСЖ до голяма степен си осигури участие на 1/8-финалите, след като събра актив от осем точки и се намира на второто място в групата, докато РБ Лайпциг е последен с една.

Гостите стартираха агресивно двубоя и притиснаха съперника си, но първата възможност бе в полза на домакините. В 6-ата минута Емил Форсберг стреля от границата на наказателното поле, но Джанлуиджи Донарума улови.

Две по-късно германският тим откри резултата. Андре Силва центрира в наказателното поле, където Кристофър Нкунку бе на точното място и с глава реализира в мрежата на гостите.

В 11-ата минута РБ Лайпциг получи право да изпълни дузпа за нарушение на Данило. Андре Силва застана зад топката, но бившият му съотборник от Милан Джанлуиджи Донарума отрази изстрела му в десния ъгъл.

Шест минути по-късно домакините получиха нова добра възможност, след като Кристофър Нкунку получи с гръб към вратата, след което се завъртя и стреля, но топката премина над вратата.

В 22-та минута ПСЖ възстанови равенството. Килиан Мбапе бе изведен зад гърба на защитата в наказателното поле, след което подаде остро успоредно на голлинията към Жоржиньо Вайналдуум, който отблизо реализира.

Двубоят продължи да се развива във високо темпо, но в следващите минути липсваха опасностите пред една от двете врати.

В 38-ата минута Анхел Ди Мария стреля от въздуха, но изстрелът му бе блокиран от защитник на домакините.

Минута по-късно парижани направиха пълен обрат. Маркиньос бе над всички при центриране в наказателното поле и продължи към Жоржиньо Вайналдуум, който отблизо прати топката в мрежата. Първоначално попадението му бе отменено заради засада от главния съдия Андреас Екберг, но след преглеждане на ситуацията с ВАР голът бе зачетен.

До края на първото полувреме двата тима си размениха опасности, но до ново попадение не се стигна.

Френският тим стартира по-агресивно, но домакините отговориха с добра защита. В 54-ата минута Жоржиньо Вайналдуум изведе Килиан Мбапе в наказателното поле, но нападателят не успя да отправи добър изстрел и топката премина встрани от вратата.

Половин час преди края на двубоя Мохамед Симакан бе най-съобразителен в наказателното поле и стреля с глава покрай левия страничен стълб. В 64-ата минута Килиан Мбапе отправи опасен изстрел, но Петър Гулачи решително спаси.

Веднага след това Анхелиньо отправи изстрел от границата на наказателното поле, но ударът му бе блокиран. В следващите минути домакините притиснаха френския тим и в 75-ата минута Амаду Айдара стреля от дистанция, но топката премина над напречната греда.

В 82-ата минута Джанлуиджи Донарума отрази решително изстрел на Кристофър Нкунку под гредата. РБ Лайпциг отново притисна съперника си, но не успя да създаде опасности пред Джанлуиджи Донарума.

Дълбоко в добавеното време на двубоя домакините получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение срещу Кристофър Нкунку. Зад топката застана Доминик Собослай и реализира в горния десен ъгъл.