• еспаньол-
  • леванте

Страхотно дерби се разигра между Еспаньол и Леванте

Седемголов трилър в Каталуня зададе темпото в кръга в Ла Лига - 1

Еспаньол и Леванте си спретнаха истински футболен трилър в Каталуня в ранния мач от Примера Дивизион днес, тъй като си вкараха общи 7 гола, а един играч бе изгонен.

Головото шоу започна още в 6', когато Дардер откри резултата за домакините, но още преди изминаването на половин час „прилепите“ обърнаха след голове на Хорхе де Фрутос и Сон.

След почивката паритетът бе възстановен отново в ранните минути от Родриго Де Томас, но пак гостите излязоха напред, благодарение на Моралес.

Пуадо Диас превърна срещата в истинска класика само 3 минути по-късно, за да постави началото на поредния обрат в срещата, а петнайсетина минути преди края сам оформи крайното 4:3.

Интригата обаче до голяма степен свърши, когато един то голмайсторите - Сон, бе изгонен за грубо нарушение в собствената половина.

Еспаньол продължава да гледа смело към зоната за евротурнирите, тъй като се изравни по точки с местния си съперник Барселона, макар и с два мача повече.

Леванте пък остава на дъното на подреждането с официално най-лошата защита в шампионата и без нито един спечелен мач до момента.