Челси регистрира погром, но и допусна гол от аматьори

• фа къп

Въпреки нивото на съперника, Томас Тухел заложи на доста от титутлярите си

Челси регистрира погром, но и допусна гол от аматьори - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Челси спечели с 5:1 на своя "Стамфорд Бридж" срещата от третия кръг на ФА Къп срещу Честърфийлд. Тимо Вернер, Калъм Хъдсън-Одой, Ромелу Лукаку и Андреас Кристенсен отбелязаха още до почивката, а Хаким Зиеш реализира успешно дузпа в 54-ата минута. За гостите Акуаси Асанте върна едно попадение в 80-ата.

"Сините" започнаха мача срещу аматьорите от Националната конференция с натиск и Лукаку имаше възможност да открие още в 3-ата минута, след като получи добро подаване от корнер от Зиеш, но ударът му мина над напречната греда.

В шестата минута, след феноменален рейд на Ковачич, Зиеш се озова сам срещу вратаря Лоаш, стреля, но ударът му бе отразен - при добавката Вернер бе безпогрешен от няколко метра.

В 18-ата минута Хъдсън-Одой получи топка на лявото крило, напредна добре и с прецизен удар в далечния ъгъл удвои преднината на лондончани.

Две минути по-късно Челси окончателно уби интригата в мача - Люис Хол подаде от фланга към непокрития Лукаку, който от няколко метра нямаше затруднения да вкара трето попадение.

Шест минути преди края на полувремето, след късо изпълнение на корнер Люис Хол стреля, но изстрелът му бе отразен от Лоаш. След спасяването на вратаря обаче, топката се озова на главата на Кристенсен, който вкара четвърто попадение.

С настъпването на втората част, натискът на момчетата на Томас Тухел не спадна. Зиеш проби през центъра в 49-ата и стреля опасно, но стражът на гостите изби, при добавката влезлият на почивката Хавертц уцели лошо играч в червено, който се строполи на тревата.

Едва няколко минути след това Калвин Милър събори Пулишич в наказателното поле, а Зиеш се възползва отлично от отсъдената дузпа и направи резултата 5:0.

В 73-ата минута играчите на Джеумс Роу създадоха най-добрия си шанс, при който Фрейзър Кър стреля отблизо, но топката се оплете в малката мрежа отстрани. Две минути по-късно Челси отбеляза и шести гол чрез Кай Хавертц, но попадението не бе зачетено заради засада на Вернер.

Десет минути преди края Чиманга залъга добре двама играчи в синьо и стреля, Бетинели отрази изстрела му, но Асанте бе на точното място и довкара топката за 5:1.