• малага-
  • кристиано роналдо
Реал (М) унищожи Малага с 6:2 - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборът на Реал (Мадрид) размаза Малага с 6:2 в срещата от 35-ия кръг на Примера дивисион.

Реазултатът бе открит за "белия балет"  още в 3-ата минута, а автор на първия гол в срещата стана Раул Албиол. Гостите обаче побързаха да върнат интригата четвърт час по-късно чрез Роке Санта Крус.

В 25-ата минута Реал отново излезе напред, като попадението отбеляза Кристиано Роналдо, който преди това изпусна дузпа. Португалецът се разписа след изпълнение на непряк свободен удар в наказателното поле на Малага. Чаби Алонсо му подаде късо по тревата, а португалецът я забоде в мрежата на гостите, въпреки присъствието на половината им футболисти под рамката на вратата.
Само 8 минути по-късно в прегръдките на своите съотборници беше и Месут Йозил.

Това обаче не беше последното попадение, което видяха зрителите през това първо полувреме. Виторино Антунеш намали само минута по-късно. В края на полувремето при една атака на Реал Кристиано Роналдо се оказа сам пред вратаря на гостите, но вместо да се опита сам да отбележи, той подаде вдясно на Карим Бензема, който не сгреши - 4:2 за Реал в едно изключително резултатно първо полувреме.

През втората част полузащитникът Лука Модрич успя да покачи резултата на 5:2 преди да бъде заменен от Анхел ди Мария, който пък оформи крайното 6:2 в 90-ата минута и направи унижението за Малага пълно.