Рома успя да измъкне точка като гост на Удинезе в последната секунда (ВИДЕО)

• рома-
  • серия а-
  • удинезе-

Срещата на „Дачия Арена“ завърши наравно при резултат от 1:1

Рома успя да измъкне точка като гост на Удинезе в последната секунда (ВИДЕО) - 1

Рома успя да измъкне точка като гост на Удинезе в здрав двубой от 29-ия кръг на италианската Серия А. Срещата на „Дачия Арена“ завърши наравно при резултат от 1:1.

В герой за „вълците“ се превърна Лоренцо Пелегрини, който вкара дузпа в четвъртата минута на добавеното време и спаси точката за своите.

Удинезе поведе в 15-ата минута чрез Нахуел Молина. Той получи топката пред наказателното поле на Рома и изпрати страхотен шут в мрежата на Руи Патрисио.

Домакините пропуснаха още две положения през първото полувреме, удариха една греда и продължиха да бъдат по-опасният отбор през втората част. Лазар Самарджич дори пропиля ситуация очи в очи с Патрисио в 90-ата минута и скоро след това Рома стигна до най-добрия си шанс за гол.

Играч на Удинезе игра с ръка в наказателното поле и дузпата бе потвърдена от ВАР, а Пелегрини преодоля Марко Силвестри от бялата точка за крайното 1:1.

Така след 29 кръга "вълците" са на петото място с актив от 48 точки и равенство с шестия Аталанта, който също завърши наравно днес. Удинезе пък остана на 14-о място с 30 точки и осем пред изпадащия Венеция.