19 Март, 2022 00:30 1 359 0

Кръводарителите от Уувърхамптън спасиха Лийдс от зоната на изпадащите, въпреки аванса си от 2 гола

• лийдс-
  • уувърхамптън

„Вълците“ допуснаха един от най-шокиращите обрати от началото на сезона

Уувърхамптън и Лийдс Юнайтед завършиха 2:3 в първия мач от 30 кръг във Висшата лига, като така гостите се отдалечиха на безопасна дистанция от зоната на изпадащите.

„Вълците“ се проявиха в ролята на кръводарители, защото през първата част доминираха изцяло над съперника и съвсем заслужено поведоха с 2 гола, благодарение на Джони и Тринкао, като второто попадение дойде след хитро изпълнен свободен удар в 11 минута от продължението заради инцидентите с Патрик Банфорд и Рубен Невеш през първата част, които прекъснаха срещата за дълъг период.

След почивката Раул Хименес бе изгонен за втори жълт картон и именно в тази 53' ситуацията се обърна коренно за гостите.

Последва попадение на Джак Харисън в 63' и три минути по-късно Родриго изравни с един от редките си голове в бялата фланелка.

Истинската драма се състоя в 91', когато Люк Ейлинг реализира пълния обрат след ново опасно статично положение пред вратата на домакините.

Успехът за Лийдс Юнайтед означава, че тимът вече има 29 точки, въпреки най-лошата защита в шампионата на този момент, докато Уувърхамптън остава с 46 пункта и край на мечтата за място в топ 4.