• каспер рууд-
  • холгер руне

Привидно норвежецът спечели лесна победа

Над 3 часа битка и между Каспер Рууд и Холгер Руне (ВИДЕО) - 1

Каспер Рууд триумфира с 3:1 сета на 1/4-финалите на Roland Garros срещу Холгер Руне след 3:18 часа игра в Париж.

Норвежецът спечели привидно лесен мач, тъй като даде само един гейм на съперника в първия сет, но след това датчанинът се мобилизира и успея да изравни резултата с 4:6.

Третата част бе най-оспорвана, като двамата си размениха по един пробив в средата на гейма, а след това стигнаха до тайбрек. Там Рууд бе по-концентриран и след повече от час игра взе отново преднина.

Четвъртият решителен сет се движеше точка за точка, докато в осмия гейм Руне спаси 3 брейкпойнта, но в крайна сметка загуби подаването си, а след това и мача с 6:3.

Каспер Рууд ще спори за място на финала с Марин Чилич, а в другия полуфинал играят Рафаел Надал и Александър Зверев.