• сутиеска-
  • шампионска лига

„Орлите“ започнаха позитивно квалификациите за Шампионската лига

Лудогорец пречупи дефанзивния Сутиеска - 1

Лудогорец спечели първия си официален мач за сезон 2022/23 с 2:0 срещу Сутиеска в квалификациите за Шампионската лига.

„Орлите“ доминираха над черногорците в хода на целия двубой, макар положенията през първата част да бяха прекалено малко за нещо повече от нулево равенство.

През второто полувреме обаче късметът покри българския тим, за да може Алекс Сантана да открие резултата след грешка при корнер. Това успокои „зелените“ и те заиграха далеч по-освободено с оглед фаворизирането им преди срещата.

Вторият гол падна в добавеното време и бе дело на Матиас Тисера, с което авансът за Лудогорец стана доста по-комфортен преди реванша идната седмица.

До коментар #1 от "Пеерукан":

Глупости, Лудите бяха с класа над този отбор. Тръгнаха по бавно, нормално първи официален мач, но онези не можеха да пипнат топката нормално да имат някоя контратака. Лудите сега набират скорост ще бият и там. Естествено има какво да подобряват нали затова са треньорите постепенно да вдигат формата няма как да бъдат в топ форма от първият официален мач. Що не гледаш контролите и на Левски и ЦСКА-София. Левски едва последното полувреме от контролите показа лицето си другите жива трагедия.