Борусия Дортмунд тръгна с класическа победа в Шампионска лига

• борусия дортмунд-
  • шампионска лига-
  • копенхаген-

Марко Ройс поведе Дортмунд към успеха с гол в 35-та минута, малко след това в 42-та минута Рафаел Герейро направи резултата 2:0, а Джуд Белингам направи резултата 3:0 в 83-та минута

Борусия Дортмунд победи отбора на Копенхаген с 3:0 в първия мач от груповата фаза на Шампионска лига. Двата отбора от Група G премериха сили в мач на "Сигнал Идуна Парк". Марко Ройс поведе Дортмунд към успеха с гол в 35-та минута, а малко след това в 42-та минута Рафаел Герейро направи резултата 2:0. Джуд Белингам направи резултата 3:0 в 83-та минута. ВАР отмени гол заради засада на Копенхаген в 89-та минута.

Домакините започнаха силно, като още в 5-та минута стигнаха до наказтелното поле на Копенхаген, но топката беше избита. В 9-та минута Юлиан Бранд нанесе мощен удар към вратата на гостите, но бе блокиран от защитник на датчаните. "Жълто-черните" продължиха с натиска, като дори Марко Ройс имаше добър шанс в 11-та минута, но отново прекрасната игра в защита на Копенхаген запази нулевото равенство.

Борусия Дортмунд трябваше да почака до 35-та минута, когоато Юлиан Бранд бе в центъра на опасна атака, а накрая той центрира към Марко Ройс, който преодоля Матю Райън с брилянтен удар в долния десен удар - 1:0.

Второто попадение не се забави, след като Джовани Рейна, който влезе от скамейката след принудителната смяна на Таган Азар, намери освободения Рафаел Герейро в наказателното поле. Португалецът бе безгрешен и удвои преднината - 2:0.

През второто полувреме дойде може би най-добрата ситуация за Копенхаген пред вратата на немския гранд. След корнер в 47-та минута, Лукас Лерагер засече центрирана топка и стреля точно, но вратарят се намеси брилянтно.

Борусия Дортмунд се събра и продължи да владее топката повече от съперника. Домакините контролираха темпото на играта много добре, но малко по-малко се успокоиха заради комфортната преднина, която имаха. Това обаче по никакъв начин не означаваше, че те спряха да търсят още попадения. В 70-та минута Рафаел Герейро пробва далечен изстрел, но топката мина малко над напречната греда.

Марко Ройс продължи да блести, той успя да намери Юсуфа Мусоко със страхотен пас. Мусоко нанесе изстрел, но за негово съжаление, кълбото прелетя встрани от лявата греда. Това бе чисто голово положение, но резултата остана 2:0. Това се промени само 2 минути по-късно, когато в 83-та минута Джуд Белингам се разписа, след пас на Джовани Рейна, който записа втора асистенция, след като се появи като резерва в началото на мача.

Копенхаген удари Борусия в 89-та минута, след като Расмус Фалк Йенсен отбеляза, но ВАР бързо се намеси и отмени гола заради засада.