Мойс дебютира със загуба начело на Юнайтед

• мойс-
  • звездите от тайландското първенство
Мойс дебютира със загуба начело на Юнайтед - 1
Снимка: Райън Гигс, ЕПА/БГНЕС

Сборния отбор на звездите от Тайландското първенство по футбол вгорчи дебюта на новия мениджър на Манчестър Юнайтед - Дейвид Мойс.

Английският шампион загуби с 0:1 от Синга Ол Стар XI в Банкок. Решителния гол наниза капитанът на азиатците Теератеп Уинотай в 50-ата минута. Той се измъкна сам срещу вратаря Бен Амос и го матира с хубав удар в близкия ъгъл.

"Червените дяволи" обаче бяха без голяма част от основните си състезатели. В титулярния състав се появи 18-годишният Аднан Янужай, а талантливия Уилфред Заха влезе резерва през второто полувреме и раздвижи играта. Именно Заха бе най-близои  до гола, след като в края на срещата негов изстрел от разстояние нацели гредата.

Уейн Рууни, който разтегна сухожилие още по време на първата тренировка на тима в Тайланд, след което беше изпратен обратно в Англия, отсъства от групата за мача. Давид де Хеа, Робин ван Перси, Шинджи Кагава и Хавиер Ернандес все още не са с отбора, тъй като получиха по-дълга почивка, а Неманя Видич, Крис Смолинг, Ашли Йънг и Луиш Нани са аут заради контузии.

Около 50 000 зрители изгледаха на живо двубоя на националния стадион в Банкок.