10 Октомври, 2022 15:00 1 244 2

• кристиано роналдо-
  • манчестър юнайтед

Кристиано Роналдо имаше нужда от 21 сезона и 943 мача, за да запише 700 гола в клубния футбол - 1

Звездата на Манчестър Юнайтед Кристиано Роналдо поздрави своите съотборници след победата с 2:1 над Евертън в мача от 10-ия кръг на Висшата лига на Англия. Поредното историческо постижение беше записано от футболиста на „Гудисън парк“. Той имаше нужда от 21 сезона и 943 мача, за да запише 700 гола в клубния футбол.

В социалните мрежи португалският национал написа окуражително съобщение, адресирано към играчите на „червените дяволи“.

„Страхотна победа, момчета! Още една стъпка в правилната посока“, сподели Кристиано Роналдо.

Звездата донесе успеха на Юнайтед за 2:1 на „Гудисън парк“, след като влезе в игра в 29-ата минута. Той се разписа малко преди края на първото полувреме, с което отпразнува своето попадение номер 700 в клубния футбол.

Дългият път към големия успех започва през сезон 2002/03. На 7 октомври 2002 г. Кристиано Роналдо отбелязва два гола (34-а и 90-а минута) в мач срещу Морейрензе. Всичко, което се случи след това, е история. Просто още 698 попадения.

През първите три сезона португалският играч отбелязва по-малко от 10 гола. След сезон 2005/06 той никога не падал под 20 попадения. От 2010 до 2016 година Кристиано Роналдо реализира поне по 50 попадения на кампания.

На Роналдо му бяха нужни 21 сезона и 943 мача, за да запише на сметката си 700 гола (средно 110 минути за попадение). Още два гола във Висшата лига ще го отведат до ново постижение - 500 попадения в лигата.

Много близо до Кристиано Роналдо е и Лионел Меси. Аржентинецът има 691 попадения в клубната си кариера.