Четири гола, три червени картона и равенство в Кърджали

• арда-
  • реми-
  • кърджали

Локомотив (Сф) се изкачи на пето място

Арда (Кърджали) и Локо (Сф) завършиха наравно 2:2 в първи мач от 15-ия кръг на българската футболна efbet Лига в петък вечер, който се превърна в екшън и феновете видяха много голове, феноменално изравнително попадение за домакините от Светослав Ковачев и три червени картона.

Арда създаде първите опасни положения в мача и след пропуски на Ласана Ндиайе и Светослав Ковачев, Иван Тилев вкара за 1:0 в 18-ата минута. Халфът на домакините първо пробва центриране отляво, което бе избито, а след това овладя топката, заходи към дъгата и отправи впечатляващ фалцов удар в горния ляв ъгъл на вратата за 1:0, предава БТА.

Остатъкът от първото полувреме обаче се разви изцяло по желанието на гостите. Димитър Митков се разписа в 31-та минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него, а Ивайло Найденов изведе гостите напред 12 по-късно. Симеон Славчев центрира по земя и след като няколко футболисти се разминаха с топката, тя се озова в свободния на далечна греда юноша на Левски. Той вкара без проблеми за 2:1 в полза на Локо.

Арда не само допусна обрат, а и остана с човек по-малко във втората минута на добавеното време. Иван Тилев получи втори жълт картон след много грубо нарушение и остави домакините с 10 души на терена.

Арда създаде най-доброто си положение за изравняване десетина минути преди края на мача. Светослав Ковачев бе съборен пред наказателното поле на Локо и пое отговорността при изпълнението, изпращайки топката с много мощен удар във вратарския ъгъл за 2:2.

Още в следващата атака Ковачев изкара и червен картон на Матеус Дуарте, който пък ядоса с реакцията си домакините
и се стигна до кратко сдърпване. Това доведе до напрежение, което завладя мача. Симеон Славчев също бе изгонен за Локо в 88-та минута, а двубоят завърши наравно.