Спартак (Варна) без гол срещу Левски от 15 години

• левски-
  • победа-

Домакините  нямат победа срещу „сините“ в последните 19 мача

Спартак (Варна) без гол срещу Левски от 15 години - 1

Преди днешния двубой във Варна, Спартак не е вкарал гол на „Левски“ в елита повече от 15 години. За последно мрежата порази Младен Стоев-Маджо, който сега е треньор на юноши в „Септември“ и анализатор на мачове по телевизията.

Той изравни резултата в 67-ата минута на срещата на стадион „Спартак“ на 29 октомври 2007 година, след като Николай Димитров-Хичо бе дал рано аванс на гостите. В 89-ата минута обаче настоящият член в щаба на Станимир Стоилов – Димитър Телкийски, донесе успеха с 2:1 на „Левски“, предава gong.bg.

След този мач „соколите“ записаха четири поредни загуби – една у дома с 0:1 и три в София - с 0:3 и две по 0:5. В последната среща между двата тима във Варна на 9 ноември 2008 година Левски спечели с 1:0 след гол на Жоазиньо в 67-ата минута.

Спартак няма победа срещу Левски при майсторите в последните 19 мача. В тях варненци записаха 18 загуби, 11 от които поредни, и един равен в столицата.