• локомотив софия-
  • а група

Това бе и първият мач от 5-ия кръг на

Славия с първа победа за сезона - 1

Славия победи Локомотив (София) с 3:1 в Овча купел и записа първа победа за сезона. Това бе и първият мач от 5-ия кръг на родната „А” група.

В 36-ата минута Живко Желев изстреля силен удар от границата на наказателното поле и откри резултата. Малко преди почивката дойде и най-спорното положение в „малкото” столично дерби. Грешка в отбраната на Локомотив позволи на Невеш да премине покрай излезлия Митрев, след което той подаде на Галин Иванов. Бранеков препъна нападателя, който все пак стреля, но Ранджелович изчисти. Това накара Цветан Кръстев да посочи бялата точка. От дузпата Димо Атанасов заблуди Митрев и след рикошет в гредата прати топката за втори път в мрежата на „железничарите”.

Четири минути след началото на втората част Локомотив все пак върна едно попадение чрез Маркиньос. Интригата бе убита в 63-ата минута, когато Курдов наказа поредната грешка в защитата на гостите. С тази победа „белите” вече имат 5 точки, с една повече от съперниците си.

Утре от 18:00 часа Локомотив (Пловдив) приема Лудогорец, а в неделя играят Литекс и Левски.