Ботев победи "акулите", Галчев с червен картон

• а група-
  • ботев-
  • черноморец-
  • галчев

В 58-ата минута Борис Галчев получи втори жълт картон и остави пловдивчани с човек по-малко за повече от половин час игра

Ботев победи "акулите", Галчев с червен картон - 1

Ботев (Пловдив) победи Черноморец като гост с 2:0 в среща от 5-ия кръг на родната „А” група и събра актив от 10 точки във временното класиране.

„Канарите” поведоха още във втората минута на двубоя, в която Тодор Неделев центрира от фаул, давайки прекрасен пас на Бобан Грънчаров. Македонецът не сгреши и откри резултата. В 11-ата минута Ботев отчая „акулите”, отбелязвайки втори гол. Абел Анисе навлезе в наказателното поле на домакините и намери Ромарио Кортзорг, който с шпагат вкара топката за 2:0.

В 58-ата минута Борис Галчев получи втори жълт картон и остави пловдивчани с човек по-малко за повече от половин час игра. Черноморец обаче не се възползва от численото си предимство и заслужено загуби срещата. До края на срещата не паднаха повече попадения.

Преди броени секунди започна срещата между Литекс и Левски. Утре в 21:00 часа Берое и Черно море закриват петия кръг на „А” група.