Арсенал заби 3 гола на Оксфорд и си осигури мач срещу Манчестър Сити за купата

• оксфорд юнайтед-
  • арсенал-
  • фа къп

„Артилеристите“ нямаха особени проблеми в срещата

Арсенал заби 3 гола на Оксфорд и си осигури мач срещу Манчестър Сити за купата - 1

Арсенал прескочи третия кръг на ФА Къп след успех с 0:3 над Оксфорд Юнайтед, за да си осигури мач в следващия етап срещу Манчестър Сити, както определи снощния жребий.

Мохамед Елнени откри резултата след гол с глава в 63', а скоро след това Еди Нкетиа реализира два майсторски попадения, макар второто да бе от засада. На стадион „Касам“ няма системата ВАР и по тази причина нямаше как ситуацията да бъде преразгледана след пропуска на страничния рефер.

Първата част не предложи нищо, а това принуди Микел Артета да пусне голяма част от титулярите си, за да не допусне изненадата от миналия сезон, когато Нотингам Форест отстрани тима му на същия етап.

Важно е да отбележим, че бившият нападател на родния ЦСКА - Яник Вилдсхуд, влезе от резервната скамейка за своя Оксфорд и направи добро впечатление по левия фланг.