• псж-
  • меси

Капитанът на монегаските Уисам бен Йедер вкара два гола преди почивката

Монако победи пълния с проблеми ПСЖ - 1

Монако наказа пълния с проблеми отбор на Пари Сен Жермен и го победи с 3:1 в 23-ия кръг на френската Лига 1. Капитанът на монегаските Уисам бен Йедер вкара два гола преди почивката, а също така направи и асистенция за третото попадение в срещата.

Някои от големите лидери на парижани Килиан Мбапе, Лионел Меси и Марко Верати не играха днес заради контузии, а защитата им нямаше аргументи как да се справи с постоянните атаки на противника.

Още в 4-ата минута Александър Головин откри резултата за Монако, след като защитата на парижани не успя да изчисти топката. Но капитанът Бен Йедер премина през трима от гостите и подаде топката в наказателното поле.

Монако дублира преднината си 14 минути по-късно, след като Крепин Диата пресира неопитния 17-годишен защитник на ПСЖ Ел-Ел Шадейл Битчиабу, отне му топката и я даде на Бен Йедер. А атакуващия полузащитник за втори път я прати зад вратаря Джанлуиджи Донарума. Но гостите почти веднага отговориха, намалявайки резултата. Карлос Солер и Хуан Бернат изработиха чудесна атака по лявото крило, а Бернат центрира за 16-годишния Уорън Заир-Емери, вкарал от 1 метър с лекота първото си попадение в Лига 1.

Но звездата на вечерта Бен Йедер възстанови преднината от два гола за отбора от Лазурния бряг с 14-ато си попадение през сезона. Той получи пас през центъра от Елиес Бен Сегир и разстреля за трети път Донарума. Така Бен Йедер се изравни на върха при голмайсторите с Фоларин Балогун от Реймс.