• цска 1948-
  • лудогорец

Футболен трилър

Драма на ЦСКА 1948 - Лудогорец! (НЕ)националът Чочев шокира "орлите", ефбет Лига се завърза тотално - 1

ЦСКА 1948 влезе в лоша серия в шампионата, загуби и финала за Купата на България от Лудогорец.

"Червените" претърпяха и треньорска смяна, след като Тодор Янчев подаде оставка. Начело на тима застана Атанас Рибарски и ЦСКА 1948 може би шокира голяма част от футболна България.

Тази вечер на стадиона в Бистрица ЦСКА 1948 стигна до равенство 2:2 с многократния пореден шампион на България по футбол Лудогорец.

Спас Делев откри за гостите в 46-ата минута. Педриньо изравни в 58-ата. Капитанът на националния отбор на България Кирил Десподов вкара за 2:1 за "зелените" в 62-ата минута, а Ивайло Чочев оформи крайното 2:2, бележейки много майсторски гол за "червените" в 86-ата минута.

Чочев е голмайстор номер 1 на шампионата към момента, въпреки, че е халф. Той изпитва трудности да бъде повикан в представителния ни тим, но това сякаш изглежда крайно несправедливо.

Драмата в ефбет Лига е пълна. 2 кръга преди края на плейофите в Топ 6 ЦСКА е лидер с 1 точка пред Лудогорец. ЦСКА 1948 пък има 1 точка преднина спрямо Левски в борбата за третото място, което дава директна квота за евротурнирите.

В следващия кръг ЦСКА ще е домакин на ЦСКА 1948, а Лудогорец ще е домакин на Левски. Драмата в ефбет Лига е пълна, феърплеят е налице. А цяла "червена" футболна България тази вечер има повод за радост, защото ЦСКА остава начело на ефбет Лига, а ЦСКА 1948 показа голям характер и гледа към Европа.