Лукойл започна сезона с победа срещу Черно море

• черно море-
  • нбл

Победата за обаче не дойде никък лесно

Лукойл започна сезона с победа срещу Черно море - 1

Лукойл Академик започна защитата на титлата си в TESY НБЛ с победа, надигравайки като гост Черно море Порт Варна с осем точки разлика – 71:63. “Студентите” не бяха особено убедителни, но все пак стигнаха до успеха в дебюта на треньора си Оливер Костич в родното първенство.

Двата тима предложиха на зрителите в зала “Христо Борисов” равностойна първа четвърт, в края на която гостите все пак успяха да вземат лек превес и да поведат със 17:10 след добра серия от 7-0, а след 10 минути авансът им бе 17:14.

След 13 изиграни минути разликата за първи път стана двуцифрена – 26:16, но до почивката варненци свалиха част от пасива си и отборите се оттеглиха на почивка при 36:30. Преднината на шампионите отново скочи до 10 точки – 40:30 след само минута игра през третата част, преди домакините да отвърнат с осем безответни точки за 40:38.

Гостите на няколко пъти се откъсваха напред, но “моряците” успяваха да ги догонят и след три части на таблото светеше 55:49.

През последната част силите на домакините не стигнаха за нещо повече и въпреки че няколко пъти бяха съвсем близо до Лукойл, те не успяха да сътворят обрат и отстъпиха със 71:63. Аландо Тъкър изигра отличен мач за победителите и реализира 23 точки, а трима други играчи останаха с по 11 – Димитрис Вергинис, Юре Лалич и Филип Виденов. Джордже Тресач, Милян Пупович и Педжа Стаменкович пък се отчетоха с по 10 точки всеки за Черно море.