Жалгирис изненада Галатасарай

2:2 в първия мач

Жалгирис изненада Галатасарай - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Литовският Жалгирис и Галатасарай завършиха 2:2 в първи мач от втория квалификационен крък на Шампионска лига. Крайният победител от сблъсъка е евентуален съперник на Лудогорец в следващия кръг, ако българският шампион преодолее Олимпия Любляна.

И четирите попадения паднаха след почивката. Матиас Ойевусу даде аванс на Жалгирис в 47-ата минута, но гостите направиха пълен обрат чрез Абдюлкерим Бардакджъ (75') и Халил Дервишоглу (78'). Литовците стигнаха до попадение в самия край на мача, когато Казлаускас (90+2') реализира, а малко след това си изкара и червен картон.

Галатасарай е фаворит в дуела. Предстои мач в Турция.