Берое победи Крумовград в последния мач на кръга в efbet Лига

• берое-
  • крумовград-

Берое победи Крумовград в последния мач на кръга в efbet Лига - 1

Берое се върна на победния път, след като надви с 2:0 новака в елита Крумовград. Двубоят бе последен от 4-ия кръг на първенството.

С тази победа заралии се връщат към успехите, след като преди седмица загубиха в Пазарджик от Хебър с 0:1.

Вини Трибуле отбеляза първия гол за старозагорци, а отново той имаше дейно участие и за втория, макар че последното докосване бе на Алекс Колев, пратил топката в собствената си врата. Минута преди втория гол на „зелено-белите“ Янко Георгиев спаси доста дискусионна дузпа на Франческо Селесте, отсъдена след ВАР преглед.

За Берое, който вече има 9 точки (3 победи от 4 мача), предстои гостуване на Етър. След седмица Крумовград пък ще опита да спре серията си от три поредни загуби в домакинството на ЦСКА 1948.

Първата възможност се откри след едва 180 секунди игра. Вини Трибуле малко случайно излезе сам срещу Янко Георгиев, но стреля много, много високо.

Крумовград даде своя отговор пет минути по-късно - Патрик Луан засече с глава страхотно центриране отляво, но Ачинели показа завиден рефлекс.

Берое откри в 12-ата минута! Матей Шимич загуби ориентация при една изритана топка и от това се възползва Вини Трибуле, който с майсторски удар в долния десен ъгъл на Янко Георгиев направи 1:0.

"Жълто-сините" можеха бързо да изравнят. Вячеслав Велев осигури на Алекс Колев страхотна възможност за удар, но опитът на нападателя спря в тялото на бранител в зелено и бяло.

В 15-ата минута далечен шут на Серкан Юсеин мина до лявата греда на Родриго Ачинели. Пет минути след това Трибуле получи още един шанс. Нападателят бе изведен за втори път сам срещу Георгиев и опита да го прехвърли, ала ударът му се оплете във външната част на мрежата.

Десетина минути преди почивката Севайос стреля с глава след много хубаво центриране от левия фланг, но не успя да насочи достатъчно добре кълбото.

Трибуле отново се размина с гола в 42-ата минута. Нападателят отне от Патрик Луан, залъга Раян Сенхаджи и стреля в ъгъла, в който вкара гола си, но топката се отклони в гредата до Янко Георгиев.

След ВАР преглед на ситуацията между Луан и Трибуле главният съдия Георги Давидов отсъди дузпа. Франческо Селесте застана зад топката, но не успя да преодолее Янко Георгиев, който изби в корнер, запазвайки резултата 1:0. Около дузпата имаше сериозна полемика.

Берое все пак удвои преднината си в добавеното време. Едвин Ласо изпълни късо корнер, след което центрира добре на втора греда, а там топката бе отклонена към малкото наказателно поле, опразнено от Янко Георгиев. Трибуле опита да насочи във вратата, но в крайна сметка Алекс Колев прати топката в собствената си мрежа.

В първите 15-20 минути на втората част темпото сериозно се уби, а за това спомогнаха и смените, които Густаво Араголаса направи в текущия период.

Четвърт час преди края чудесна комбинация изведе Димитър Тонев на стрелкова позиция. Юношата на Ботев Пловдив обаче стреля в обсега на Ачинели, като вратарят се намеси и улови и добавката на Алекс Колев.

Поредният пропуск на Трибуле дойде в 88-ата минута. Снажният стрелец излезе още един път сам срещу Георгиев и този път опита да пусне топката покрай стража, но прати топката в аут.