Барселона стигна до обрат и победи Тотнъм за трофея "Жоан Гампер"

• тотнъм-
  • жоан гампер-

Лондончани бяха без своя капитан Хари Кейн, за когото се водят преговори за трансфер в Байерн Мюнхен

Барселона стигна до обрат и победи Тотнъм за трофея "Жоан Гампер" - 1

Барселона направи обрат и победи Тотнъм с 4:2 за трофея "Жоан Гампер", който каталунците организират всяко лято преди началото на сезона. Лондончани бяха без своя капитан Хари Кейн, за когото се водят преговори за трансфер в Байерн Мюнхен.

Двубоят беше изключително интересен, като в хода му зрителите видяха два отбора. "Блаугранас" поведоха чрез Роберт Левандовски, а до края на първата част гостите направиха обрат с два гола на Оливър Скип. През втората част Феран Торес изравни, а в края на мача Ансу Фати и Ез Абде донесоха успеха на Барса.

Домакините поведоха още в 3-ата минута. Тогава Рафиня напредна с топката и центрира към Роберт Левандовски, който пое топката и вкара за 1:0. "Шпорите" изравниха в 24-ата минута. Тогава Иван Перишич намери Джовани Ло Селсо, който шутира в гредата. Топката се озова в Оливър Скип, който не сбърка за 1:1.

В 36-ата минута Тотнъм направи пълен обрат. Перишич отново напредна отляво и центрира в наказателното поле, където от втора позиция Скип вкара за 1:2 с глава.

Барселона стигна до изравняване на резултата чак в 81-ата минута. Тогава младата надежда Ламин Ямал проби отдясно и сви топката за Феран Торес, който беше оставен непокрит и вкара за 2:2.

В 90-ата минута каталунците обърнаха резултата. След грешка в защитата на англичаните Феран Торес изведе Ансу Фати сам срещу Гулиелмо Викарио и испанският национал не сбърка за 3:2.

В третата минута на добавеното време отново Ямал беше в основата на гола. Младокът намери Фермин Лопес, а той подаде към Ез Абде, а последният оформи крайния резултат.