Байерн Мюнхен разпиля Вердер на старта на Бундеслигата, Хари Кейн с дебютен гол

• вердер бремен-
  • хари кейн-
  • бундеслига

Баварците биха с 4:0

Байерн Мюнхен разпиля Вердер на старта на Бундеслигата, Хари Кейн с дебютен гол - 1

Отборът на Байерн Мюнхен започна сезона в Бундеслигата с убедителна победа 4:0 като гост на Вердер Бремен. Още в 4-ата минута Лирой Сане изведе напред баварците.

Хари Кейн вкара дебютния си гол в 75-ата минута и удвои преднината на гостите. Малко преди края на редовното време Сане вкара нов гол. Така немският шампион започна защитата на титлата си с три точки.

Българският национал Илия Груев пък остана резерва за "бременските музиканти" и не се появи в игра.

Още в 3-ата минута баварците погледнаха към вратата на домакините. Кингсли Коман обаче не успя да нанесе завърващ удар към Павленка. Секунди след това Хари Кейн пусна страхотен пас към Лирой Сане, който остана очи в очи със стража на Вердер, а след това пусна топката покрай него и я прати в мрежата за 1:0.

В 9-ата минута Никлас Фюлкруг стигна първи до центриране и прати топката в близкия ъгъл на вратата, за да изравни. Попадението му обаче бе преразгледано заради засада и в крайна сметка беше отменено.

Мазрауи опита късмета си с далечен изстрел в 21-ата минута. Изпълнението му бе добро, но все пак мина встрани от вратата на Вердер Бремен.

В 34-ата минута Горецка също стреля от сериозна дистанция, а мощният му шут попадна почти в средата на вратата, което улесни задачата на Павленка да избие.

Натискът на гостите продължи. Баварците контролираха топката повече и постоянно търсеха път гола. В 39-ата минута Хари Кейн се опита да стигне до дебютно попадение, но неговият удар бе блокиран.

60 секунди преди края на редовното време на първото полувреме Джамал Мусиала тръгна на индивидуален пробив, който завърши с шут. Топката обаче рикошира и излезе в корнер. При ъгловият удар Ким Мин-Дже се извиси над всички и стреля с глава, но в ръцете на Павленка.

Малко след като бе подновена играта Вазйер стреля от границата на наказателното поле, но топката прелетя над напречната греда.

Баварците отговориха с бърза атака, завършена с далечен шут на Лирой Сане. Павленка внимаваше и спаси.

"Бременските музиканти" обаче показаха, че няма да се дадат без борба. Домакините пордължаваха по-смело да поглеждат към вратата на шампиона, а Никлас Фюлкруг бе близо до гола в 54-ата минута.

Четири минути след това Кингсли Коман нацели левия страничен стълб, след като получи на ръба на пеналтерията, завъртя се и стреля.

В 64-ата минута пък Стаге шутира от дъгата на наказателното поле след лошо изчистване на Ким Мин-Дже. Мощният шут обаче мина на сантиметри от целта.

В 75-ата миунта пък Хари Кейн бе изведен с хубав пас. Той стигна до границата на пеналтерията, след което нанесе изстрел, който след лек рикошет мина покрай Павленка и влезе в мрежата.

Страхотна комбинация на Байерн завърши с подаване от Томас Мюлер към Лирой Сане, който само добави топката в мрежата, за да направи резултата класически 3:0.

Дълбоко в добавеното време Алфонсо Дейвис проби по левия фланг, след което намери Матис Тел. Той пък отправи неспасяем удар в близкия ъгъл - никакъв шанс за стража на Вердер Бремен.