ПСЖ разпиля Лион за едно полувреме, Мбапе пак блести с два гола

• лион-
  • лига 1-
  • килиан мбапе

ПСЖ разпиля Лион за едно полувреме, Мбапе пак блести с два гола - 1

Пари Сен Жермен не срещна особени проблеми и победи с 4:1 като Лион в най-интересната среща от 4-тия кръг на Лига 1. Парижани решиха всичко още през първата част, като нови два гола вкара Килиан Мбапе (4'-дузпа, 45+2'), а още попадения добавиха Ашраф Хакими (20') и Марко Асенсио (38'). Корентен Толисо пък отбеляза почетното попадение за Лион в 74-тата минута, също от дузпа.

Мачът изобилстваше от чисти положения, а въпреки че "хлапетата" бяха далеч от класата на парижани, те създадоха някои добри ситуации, които обаче бяха спасени отлично от вратаря на ПСЖ Джанлуиджи Донарума.

Така ПСЖ записа втората си поредна победа в шампионата, а Мбапе във втори пореден мач реализира две попадения. Бе спазена и традицията Лион да не може да победи днешния си съперник като домакин в шести пореден мач.

Мачът започна кошмарно за домакините, като още в 3-тата минута Корентен Толисо допусна груба грешка и загуби топката в наказателното си поле, след което спъна Мануел Угарте. Логично последва дузпа, която Килиан Мбапе реализира минута по-късно, за да даде ранен аванс на ПСЖ - 0:1. Домакините опитаха да отговорят няколко минути по-късно, когато Тино Кадерере се озова в удобна позиция, но ударът му бе блокиран. В 12-ата минута пък Раян Шерки направи серия от финтове и стреля опасно, но встрани от вратата на Донарума.

Така се стигна до 20-ата минута, когато Ашраф Хакими комбинира с Усман Дембеле. Френското крило центрира остро в наказателното поле, а стражът на Лион Антони Лопес се намеси лошо. Топката попадна отново в Хакими, който отблизо с лекота направи 0:2. Хаосът в защитата на домакините продължи, като още в следващата атака те можеха да получат трето попадение, но пасът на Витиня бе пресечен.

Домакините отново опитаха да покажат някаква реакция. В 30-ата минута Дуйе Чалета-Цар се озова на добра позиция, но стреля неточно. Малко по-късно ПСЖ допусна грешка в защита, след която Раям Шерки стреля, но Джанлуиджи Донарума се намеси страхотно и успя да избие в корнер. От последвалия ъглов удар гостите организираха мълниеносна контраатака, при която Килиан Мбапе намери Марко Асенсио, който технично пропусна за Ашраф Хакими, който стреля. Ударът на мароканецът обаче намери горната греда на вратата на Антони Лопес.

Интригата в мача приключи три минути по-късно. Мануел Угарте изведе чудесно Марко Асенсио, който останал очи в очи с Антони Лопес не сгреши и направи 0:3, като това бе първото попадение на испанеца за ПСЖ. Три минути по-късно пък опасен далечен удар на Мбапе мина на сантиметри от вратата на Лион.

Унижението за Лион стана пълно в даденото от съдията двуминутно продължението на първото полувреме, Марко Асенсио изведе чудесно Килиан Мбапе, който надбяга защитниците на домакините и с лекота отбеляза второто си попадение в мача с прецизен удар - 0:4 за ПСЖ.

Втората част започна с добра възможност за Лион и ново отлично спасяване на Донарума, като италианският страж отрази опасен удар на Ърнест Нуама. В 53-тата минута пък Витиня тества с далечен удар Антони Лопеш, но вратарят улови. Три минути по-късно пък Усман Дембеле уцели напречната греда на Антони Лопеш след удар с глава. Десетина минути по-късно отново френското крило се озова в добра позиция и стреля, но бе неточен. Малко след това пък Корентен Толисо се разписа от дузпа, за да намали пасива на "хлапетата".