ЦСКА победи Левски в дербито на дублиращите отбори

• левски 2-
  • цска 2-

Червените се наложиха с 1:0

ЦСКА победи Левски в дербито на дублиращите отбори - 1

ЦСКА победи Левски с 1:0 в мач на дублиращите отбори от 9-ия кръг кръг на Югозападната Трета лита. Георги Чораджийски донесе успеха на "червените" с попадение в 62-ата минута. По този начин ЦСКА е вече 4-и с актив от 16 точки в, докато Левски остава на 13-а позиция с 12 пункта на сметката си.

Грешка в "синята" отбрана в 9-ата минута позволи на Георги Чорбаджийски да напредне към наказателното поле на гостите, но за късмет на Левски не успя да нанесе удар. Малко след това опасен шут на Марк-Емилио Папазов бе спасен от вратаря на гостите - Иван Андонов спаси. "Червените" продължиха да бъдат по-активният отбор и в 15-ата минута гредата спаси "сините". Димитър Христов от пряк свободен удар уцели страничния стълб.

Страхотен пробив на Илиан Антонов в 26-ата минута завърши с извеждащ пас към Папазов, чийто удар обаче не намери очертанията на вратата. Две минути по-късно отново нападателят на ЦСКА получи топката в наказателното поле, като този път Андонов се намеси и запази суха вратата на Левски. Левски отправи първия си точен удар едва в 33-ата минута чрез Никола Бандев, който обаче бе уловен с лекота от Ивайло Неделчев. Три минути преди почивката на Иван Андонов отризи удар на Панайотов, а при добавката Папазов направи по-трудното - стреля над вратата.

Втората част започна с нова опасност пред вратата на Левски. Неудържимият Илиан Антонов проби по фланга и центрира към Папазов, чийто удар с глава бе уловен от Андонов. В 58-ата минута домакините пратиха топката в мрежата на Левски, но попадението бе отменено заради засада. Иван Андонов изби удар на Венцислав Иванов, а при добавката Илиан Антонов не сгреши. Флагът на асистент-съдията обаче веднага бе вдигнат заради засада.

В 62-ата минута ЦСКА логично поведе. След центриране от корнер Георги Чорбаджийски скочи най-високо и прати топката в мрежата за 1:0. "Червените" успяха да удържат преднината си до края на двубоя, като постигнаха минимален успех над Левски в дербито на дублиращите отбори.