• ризеспор

Турци привлекли наш национал с двойно по-голяма заплата - 1

Турският Ризеспор е успял да привлече Мартин Минчев, след като му предложил двойно по-голяма заплата от тази, която взема в Спарта Прага.

Турците показали огромно уважение към нашия национал и дори му изпратили частен самолет, който да го вземе от столицата Чехия.

Варненцът останал впечатлен от това отношение и приел да смени клуба, още повече, че за него перспективата в Спарта не била добра. Шефовете на чешкия шампион искали Минчев да преподпише, тъй като договорът му изтичал през 2024 година, но той не бил доволен, че не играе редовно.

Тогава на Мартин му било казано, че ако не поднови контракта си, ще бъде изпратен да играе за дубъла на Спарта.

В Ризеспор Минчев направи страхотен дебют и е с главна заслуга за пълния обрат при гостуването на Коняспор. Юношата на Черно море се появи в игра в 73-тата минута при 0:1 и в 89-ата изработи дузпа, от която неговият тим изравни резултата.

Във втората минута на добавеното време пък Ризеспор вкара втори гол и стигна до победата.

След петия кръг на турското първенство тимът заема трето място с 10 точки, с равен актив с втория Галатасарай и на 2 от лидера Фенербахче. Първите два отбора имат по един мач по-малко.