Феновете и на двата тима създадоха отлична атмосфера на "Лаута"

ЦСКА с лекция срещу лидера, контузии притесниха червена България - 1

ЦСКА победи Локомотив Пловдив в дерби от 12-ия кръг на ефбет Лига.

2:0 за гостите.

Майкъл Естрада в 20-ата минута се разписа след мощен изстрел. Марселино Кареасо и Джонатан Линдсет имат ключово участие в головата атака.

Дюкенс Назон пък удвои преднината на гостите в 39-ата минута след асистенция на Естрада.

В края на полувремето Назон си спечели дузпа, изпълни от бялата точка, но Динко Хоркаш го разочарова, спасявайки.

Назон и Естрада пропуснаха и по едно 100 процентово положение за гол през първите 45 минути.

Второто полувреме започна с нов опасен изстрел на Назон. "Червените" нямаха късмет и в тази ситуация. Гол на Естрада пък беше отменен заради засада.

Домакините опитаха натиск в края на мача, но преднината на "армейците" се запази.

Единствените 2 лоши новини за ЦСКА в срещата са контузиите на Естрада и Кареасо, които напуснаха терена принудително през втората част.

За "червените" предстои дерби с Левски в събота.

Локо Пловдив е лидер в класирането като допусна първа загуба. Балансът на "смърфовете" е 9-2-1. ЦСКА е със 7-3-1.

Оценка 4.3 от 17 гласа.

• 1 БАЙ КУРТИ

36 7 Отговор
    Ако трябва да сме реалисти , ЦСКА трябваше да води с 5/6 гола и то 100% . Не съм виждал ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ толкова слаби. Те им скиха топката. Интересно ми е как е първи в класацията