Ултраси на "росонерите" блокираха изхода на стадиона и проведоха среща с играчите

Милан и Наполи се дънят лошо в Италия - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

В късните съботни мачове от италианската Серия "А" изненадите не липсваха.

Затъващият във все по-тежка криза гранд Милан записа пети пореден мач без победа.

Този път "росонерите" се издъниха у дома срещу Дженоа и завършиха 1:1. Те поведоха още в 4-ата минута чрез Кака.

В 8-ата обаче бившият любимец на феновете на "Сан Сиро" Алберто Джилардино изравни от дузпа.

За постигане на победа не помогна и червеният картон на Томас Манфредини от Дженоа и последвалата дузпа. Тя беше пропиляна в 36-ата минута от Марио Балотели.

Така Милан остава в средата на таблицата със само 14 точки от 13 мача. Дженоа пък остава седми с вече 18 точки.

Ултраси на "росонерите" пък  блокираха изхода на стадиона и проведоха среща с играчи.

След двубоя около 400 запалянковци попречиха на футболистите да напуснат "Сан Сиро", искайки обяснение от тях за слабата им игра.

Да преговарят с феновете отидоха Кака и Кристиан Абиати. Разговорът продължи три минути, след което двамата бяха изпратени с аплодисменти, а ситуацията беше разрешена.

Издънка направи и претендентът за титлата Наполи. Отборът на Рафа Бенитес допусна малко очаквана загуба у дома от средняка Парма.

Неаполитанците трябваше да преглътнат поражение с 0:1. Те бяха наказани от Антонио Касано в 82-ата минута.

Така Наполи изпусна възможността, макар и временно, да излезе на второто място и остава с 28 точки. Парма пък вече е с 16 и се изкачи в горната половина на таблицата.