Драматична развръзка в най-тежката група на Шампионска лига

Милан победи в Англия, но отпада от Шампионска лига

Драматична развръзка в най-тежката група на Шампионска лига - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Борусия Дортмунд и ПСЖ завършиха наравно 1:1 в мач от последния кръг на групата си в Шампионска лига.

Карим Адейеми откри в 51-ата минута за домакините. "Принцовете" изравниха с гол на Заир-Емери в 56-ата минута..

В другия мач от групата Милан победи Нюкясъл като гост с 2:1. Жоелинтон реализира за "свраките" в 33-ата минута. "Росонерите" обърнаха срещата с голове на Кристиан Пулишич в 59-ата минута и Самуел Чуквуезе в 84-ата минута.

Милан и ПСЖ имат по 8 точки, но парижани продължават напред заради по-добра голова разлика в преките мачове. Нюкясъл (5 т) отпада от евротурнирите. "Росонерите" имат 7 титли в КЕШ/Шампионска лига, но продължават в Лига Европа. Борусия Дортмунд спечели карето с 11 точки.